Ziemeļlatgales potenciālie projektu iesniedzēji piedalījās LEADER īstenoto projektu Viļakas novada Šķilbēnu pagasta informatīvās dienas pasākumā, kuras laikā apmeklēja un guva projektu īstenošanas pieredzi no īstiem sava novada patriotiem!

      Z/S Alefrons pārstāvis Alvis Circenis laipni dalījās pieredzē ar projekta  “ Zemnieku saimniecības “Alefrons” produkcijas dažādošana un konkurētspējas paaugstināšana” ieviešanas darbībām un gūto pieredzi.

     SIA Talita dalībniekus laipni sagaidīja ražošanas daļas vadītāja Irēna Bukša, pastāstot, kā darbojas projekts „Ziemeļlatgales stāsts”. Redzējām un guvām zināšanas, kā ar   datorprogrammas palīdzību ļoti precīzi un ātri var iegravēt, izfrēzēt uzņēmuma logo vai klienta vēlamo tekstu uz koka, stikla, metāla un citiem materiāliem. Dalībnieki savai veiksmei līdzi paņēma latviešu un ziemeļlatgaliešu spēka zīmes, kuras izgatavotas ar projektā iegādāto iekārtu. Irēna nodemonstrēja un pacienāja ar mājražotājas produkciju.

     Rekavas kultūras centrā kultūras centra “ministre” Kristīne Lapse un Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Mežals izrādīja projekta „Publisko un kultūras pakalpojumu sasniedzamības un kvalitātes uzlabošana Šķilbēnu pagastā” ieguvumus pagasta iedzīvotājiem – skaisti izremontētas telpas, gaumīgi iekārtota aizskatuve un vadītājas kabinets, kurš modernuma ziņā, varbūt pat, pārspēj galvaspilsētas ministru kabinetus. Pastaigājām pa skaistajām kāpnēm un gaiteņiem, arī fotografējāmies uz kāpnēm pie grezmum greznās lustras, kur sajutām latgaliešu lepnuma smaržu!

     Rekovas dzirnavās projektu vadītājs Rolands Keišs viesmīlīgi un sirsnīgi, ar sev raksturīgo latgalieša humoru, iepazīstināja visus ar Ināras Matisānes projekta - “Iekārtu iegāde un uzstādīšana augļu, dārzeņu un piena produktu ražošanas uzsākšanai Sķilbēnu pagastā” un Ulda Matisāna projekta - “Iekārtu iegāde un uzstādīšana, lai uzsāktu gaļas pārstrādi un sniegtu ēdināšanas pakalpojumu Ziemeļlatgalē” un projekta “Jaunu iekārtu un papildaprīkojuma iegāde un uzstādīšana, lai nodrošinātu plašāku un kvalitatīvāku pakalpojumu sniegšanu Ziemeļlatgalē” ieviešanas gaitu. Notika Viļakas novadā audzētās un gatavotās produkcijas degustācijas. Šķilbēnu iedzīvotāju audzēto dārzeņu salāti bija garšīgi un sulīgi. Sātīgās un piparotās pupu un zirņu miltu ceptās kotletītes daudzi ēdām pirmo reizi. Pērļu grūbu saldais ar putukrējumu noteikti atstāja ļoti labu Latgales viesmīlības pēcgaršu, lai šeit atbrauktu vēl un vēl!

       Visi pasākuma dalībnieki sirsnīgi pateicās projektu īstenotājiem par gūto pozitīvo pieredzi un iespēju konsultēties dažados jautājumos!

       Publicējam “Balvu rajona partnerības” administratīvās vadītājas asistentes Ievas Leišavnieces atziņas:   9.janvārī piedalījos pieredzes apmaiņas braucienā pa Viļakas novadā realizētajiem LEADER projektiem. Pasākums bija ļoti pamācošs, saturīgs un pārsteidzošs. Šķilbēnu pagastā apciemojām Alvi Circeni viņa sulu ražotavā, Bukšas kundzi viņas kokapstrādes un mājražošanas darbnīcā, kā arī Matisānu pāri atjaunotajās Rekovas dzirnavās.

    Kā starpteritoriālo un starptautisko projektu vadītāja Balvu rajona partnerībā saskatu lielu potenciālu Šķilbēnu pagastam kopumā, manā vīzijā šis pagasts varētu kļūt par pēdējā laikā daudz runāto, daudzināto Viedo ciemu. Šeit pat nebūtu jāmeklē šie viedie ļaudis, kas uzturētu šo ciemu kā piemēru pārējiem Ziemeļlatgales pagastiem – Upīte, Balkānu kalni, Rekovas dzirnavas un ļaudis, kas atbild par šīm vietām ir īsteni Latgales patrioti. Paldies par Jūsu ieguldīto darbu, par Jūsu pašaizliedzību strādājot mūsu Latvijas, mūsu Latgales, mūsu dzimtenes labā!

Teksts: Ilona Džigure

Foto: Inese Matisāne

https://www.facebook.com/pg/BalvuPartneriba/photos/?tab=album&album_id=1981030338866163

https://www.facebook.com/pg/BalvuPartneriba/photos/?tab=album&album_id=1981037818865415